W 2015 roku stowarzyszenie koordynowało projekt związany z ogłoszonym w Bydgoszczy Rokiem Mariana Rejewskiego.
Liczba beneficjentów, odbiorców i wolontariuszy projektu: ponad .
Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brali udział w internetowa grze kryptologicznej przeznaczonej dla dwuosobowych zespołów uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego. Gra nawiązywała do historii wielkiego sukcesu polskich matematyków i w przystępny sposób zapoznawała z podstawami kryptologii. Zwycięzcy otrzymali tablety, a pozostali laureaci m.in. ładowarki solarne, koszulki i kubki okolicznościowe. Zabawę przygotowało stowarzyszenie Viator z Poznania.
Rocznicę urodzin Mariana Rejewskiego bydgoszczanie obchodzili w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, gdzie do wspólnego świętowania zapraszało Muzeum Oświaty, Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty i Polski Związek Krótkofalowców. Pasjonujący wykład o Marianie Rejewskim wygłosił płk Jerzy Lelwic z Muzeum Wojsk Lądowych. Krótkofalowcy z Bydgoskiego Klubu SP2PBY nawiązywali łączności z kolegami z różnych stron świata w ramach akcji dyplomowej Enigma Award popularyzując na falach eteru sukcesy polskiego kryptologa. Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem maszyny szyfrującej poprzez dekryptaż informacji na symulatorach Enigmy. Każdy młody adept kryptologii otrzymał puzzle i kubek z wizerunkiem wybitnego matematyka. Był też prawdziwy festyn – z urodzinowym tortem, straganami, lodami i wojskową grochówką. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów, które będą przypominać o Roku Mariana Rejewskiego.
Stowarzyszenie wydało publikację dla młodego czytelnika “Marian Rejewski — pogromca Enigmy”. Zaznajamia ona w krótki sposób z losami i dokonaniami wybitnego kryptologa. Dla bardziej dociekliwych przeznaczony jest rozdział zawierający obszerne kalendarium dotyczące losów Rejewskiego na tle wydarzeń związanych z maszyną szyfrującą Enigma. Kilkadziesiąt bibliotek szkolnych oraz pedagogicznych w woj. kujawsko-pomorskim otrzymało bezpłatnie tę publikację dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w ramach projektu Patriotyzm Jutra.
Wystawa “Marian Rejewski — bydgoszczanin, matematyk, kryptolog”, która jest na stałe eksponowana w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odwiedziła kilkanaście miejsc w województwie kujawsko-pomorskim, m.in.: Inowrocław, Tucholę, Koronowo, Nakło nad Notecią, Szubin, Żnin, Sępólno Krajeńskie. Otwarciu ekspozycji towarzyszyła prelekcja płk. Jerzego Lelwica oraz pokaz repliki maszyny szyfrującej Enigma.
W ramach projektu powstała strona internetowa promująca dokonania Mariana Rejewskiego i działania osób oraz instytucji dbających o zachowanie pamięci o tym wybitnym kryptologu.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.